Kombinezon suchy lekki techniczny ADVANCED EQUES

9939-XL
5,76500 PLN
(Cena brutto zawiera podatek VAT)
Na zamówienie
  • Zobacz wszystkie warianty jako listę
  • GPSR
Dostawa
Opcje płatności
Nasze przewagi
Wysyła w:Towar na zamówienie czas wysyłki ustalany indywidualnie

Kombinezon suchy lekki techniczny EQUES ADVANCED - do ratownictwa wodnego i działań technicznych

EQUES ADVANCED to profesjonalny, lekki skafander suchy techniczny przeznaczony dla straży pożarnej i służb ratowniczych prowadzących działania w środowisku wodnym oraz mokrym. Konstrukcja z nylonu laminowanego poliuretanem, wzmocniona czerwoną tkaniną Cordura, ogranicza przedostawanie się wody do wnętrza skafandra i zwiększa odporność materiału na uszkodzenia mechaniczne.

Model wyposażono w gazoszczelne zamki YKK, lateksowe kryzy, zintegrowane buty ochronne oraz szelki wewnętrzne. Odblaskowe taśmy SOLAS i oznaczenie „Straż Pożarna” uzupełniają wyposażenie przeznaczone do działań ratowniczych.

EQUES ADVANCED - suchy skafander ratowniczy dla straży pożarnej, PSP i OSP:

Skafander suchy EQUES ADVANCED został zaprojektowany z myślą o ratownikach wykonujących zadania wymagające ochrony przed wodą i wilgocią. Czarna tkanina nylonowa z wewnętrzną laminacją poliuretanową tworzy zasadniczą warstwę ochronną, natomiast czerwone wzmocnienia z Cordury zwiększają wytrzymałość konstrukcji.

Tylny zamek wejściowy YKK osłonięto patką na rzep. Lateksowa kryza szyjna z neoprenowym kołnierzem oraz lateksowe kryzy nadgarstkowe pomagają zachować szczelność skafandra podczas prawidłowego użytkowania.

Najważniejsze zalety kombinezonu EQUES ADVANCED:

  • nylon laminowany poliuretanem – materiał zasadniczy ograniczający przenikanie wody do wnętrza skafandra
  • wzmocnienia z Cordury – dodatkowa ochrona materiału w górnej i dolnej części skafandra
  • gazoszczelne zamki YKK – tylny zamek wejściowy oraz krótki zamek „ulgi”, zabezpieczone patkami na rzep
  • lateksowe kryzy i kołnierz neoprenowy – rozwiązania wspomagające szczelność w okolicach szyi i nadgarstków
  • zintegrowane buty ochronne – konstrukcja połączona z nogawkami, bez konieczności stosowania oddzielnych butów
  • wyposażenie ratownicze – szelki wewnętrzne, kieszeń cargo, wzmocnienia kolan i siedzenia oraz taśmy odblaskowe SOLAS

Zastosowanie skafandra suchego EQUES ADVANCED:

Skafander przeznaczony jest do działań technicznych i ratowniczych prowadzonych w kontakcie z wodą, w szczególności przez jednostki PSP, OSP oraz zespoły ratownictwa wodnego.

Może stanowić element wyposażenia podczas działań powodziowych, zabezpieczania zalanych obszarów i innych prac w środowisku mokrym, o ile warunki odpowiadają przeznaczeniu określonemu przez producenta.

Specyfikacja techniczna:

  • marka: EQUES
  • model: ADVANCED – lekki techniczny
  • rodzaj: suchy skafander ratowniczy
  • materiał zasadniczy: czarny nylon laminowany poliuretanem
  • materiał wzmacniający: czerwona Cordura
  • gramatura nylonu: 240 g/m²
  • gramatura Cordury: 370 g/m² (±5%)
  • kryza szyjna: lateksowa
  • kołnierz: neoprenowy, zapinany na rzep
  • kryzy nadgarstkowe: lateksowe, butelkowe
  • zakończenie rękawów: mankiety typu „chlapacz” z zamkiem
  • zamek wejściowy: gazoszczelny YKK, na plecach
  • zamek dodatkowy: krótki zamek gazoszczelny YKK typu „ulgi”
  • kieszenie: jedna kieszeń cargo na prawej nogawce
  • obuwie: zintegrowane buty z obcasem
  • wzmocnienia: kolana i siedzenie
  • szelki wewnętrzne: tak
  • oznakowanie: napis „Straż Pożarna”, logo EQUES
  • elementy odblaskowe: taśmy SOLAS przy nadgarstkach i dolnych częściach nogawek

Zawartość zestawu:

  • skafander suchy lekki techniczny EQUES ADVANCED
  • zintegrowane buty
  • czapka neoprenowa

Tabela rozmiarów:

RozmiarS (48)M (50)M/L (50 Long)L (52)L/L (52 Long)XL (54)XXL (56)
Wzrost170176182182188188194
Obwód klatki piersiowej98102102106106110114
Obwód w pasie869090949498102
Obwód w biodrach959999103103107111
Obwód tułowia160165170170175175180
Obwód uda56585860606264
Długość nogawki73757777797981
Długość ręki69727575787881

Rozmiary w cm dla doboru butów:

  • rozmiar 38- 24,50 cm
  • rozmiar 39- 26,00 cm
  • rozmiar 41- 27,00 cm
  • rozmiar 42- 28,00 cm
  • rozmiar 43- 28,50 cm
  • rozmiar 44- 29,00 cm
  • rozmiar 45- 29,50 cm
  • rozmiar 46- 30,00 cm
  • rozmiar 47- 30,50 cm
Marka
EQUES
Wysyła w:
Towar na zamówienie czas wysyłki ustalany indywidualnie
ROZMIARY
XL

Tabela rozmiarów (TABELA_ROZMIARÓW.pdf, 63 Kb) [Pobierz]

KARTA PRODUKTU (Karta_Katalogowa_-_Skafander_Lekki_Techniczny.pdf, 271 Kb) [Pobierz]

INSTRUKCJA OBSŁUGI (Instrukcja_obsługi_skafandra_suchego.pdf, 101 Kb) [Pobierz]

Nie znaleziono opinii

Może Cię to zainteresować
  • Sprawdź podobne
  • Ostatnio oglądane
  • Wyprzedaż
 
Szybka i niezawodna dostawa

Dostarczamy produkty na terenie całej Polski

Wysoka jakość usług

Oferujemy tylko produkty najwyższej jakości

Zwroty w ciągu 30 dni

Masz 30 dni na zwrot