Kombinezon suchy lodowo-ratowniczy ADVANCED EQUES

9940-L/L
8,49600 PLN
(Cena brutto zawiera podatek VAT)
Na zamówienie
  • Zobacz wszystkie warianty jako listę
  • GPSR
Dostawa
Opcje płatności
Nasze przewagi
Wysyła w:Towar na zamówienie czas wysyłki ustalany indywidualnie

Skafander suchy lodowo-ratowniczy EQUES ADVANCED

EQUES ADVANCED to profesjonalny skafander suchy lodowo-ratowniczy przeznaczony do działań straży pożarnej na zamarzniętych akwenach oraz w środowisku wodnym. Wodoszczelny trilaminat z warstwą gumy butylowej, gazoszczelne zamki YKK i lateksowe kryzy ograniczają przedostawanie się wody do wnętrza kombinezonu.

Wersję ADVANCED wyróżniają dodatkowe piankowe wkłady wypornościowe, umieszczone w wewnętrznych komorach na wysokości klatki piersiowej. Skafander wyposażono również w zintegrowane buty ochronne, wzmocnienia Cordura i Kevlar oraz elementy odblaskowe SOLAS.

EQUES ADVANCED - suchy skafander ratowniczy do działań na lodzie i w zimnej wodzie:

Kombinezon lodowo-ratowniczy EQUES ADVANCED został opracowany z myślą o ratownikach PSP i OSP prowadzących działania na lodzie, w wodzie oraz przy brzegach zbiorników. Konstrukcja umożliwia wykonywanie zadań wymagających kontaktu z wodą, w tym prac przy częściowym lub całkowitym zanurzeniu, zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją użytkowania.

Przedni, poziomy zamek wejściowy YKK ułatwia zakładanie skafandra, a dodatkowy zamek „ulgi” zwiększa wygodę użytkowania. Lateksowe uszczelnienia szyi i nadgarstków oraz neoprenowy kołnierz stanowią elementy konstrukcji ograniczającej przedostawanie się wody.

Najważniejsze zalety kombinezonu EQUES ADVANCED:

  • wodoszczelny trilaminat – wielowarstwowy materiał z gumą butylową, przeznaczony do ochrony przed przedostawaniem się wody
  • dodatkowe wkłady wypornościowe – piankowe elementy w komorach na wysokości klatki piersiowej, stanowiące dodatkowe wsparcie wypornościowe
  • gazoszczelne zamki YKK – poziomy zamek wejściowy z przodu oraz dodatkowy zamek „ulgi”
  • wzmocnienia Cordura i Kevlar – dodatkowe zabezpieczenie miejsc szczególnie narażonych na zużycie, w tym nogawek i siedzenia
  • zintegrowane buty ochronne – wyposażone w stalowe podnoski i wkładki antyprzebiciowe
  • wyposażenie dla ratowników – szelki wewnętrzne, kieszenie cargo, szlufki na pas asekuracyjny, wstawki piankowe na kolanach i łokciach oraz taśmy odblaskowe SOLAS

Zastosowanie skafandra lodowo-ratowniczego:

Model EQUES ADVANCED przeznaczony jest do działań ratownictwa lodowego i wodnego, w szczególności podczas podejmowania osób z przerębli, pracy na zamarzniętych zbiornikach, zabezpieczania akwenów oraz innych akcji wymagających suchego skafandra ratowniczego.

Może stanowić element wyposażenia jednostek PSP, OSP, grup ratownictwa wodnego i zespołów prowadzących działania na lodzie.

Specyfikacja techniczna:

  • marka: EQUES
  • model: ADVANCED – lodowo-ratowniczy
  • rodzaj: skafander suchy z dodatkowymi wkładami wypornościowymi
  • materiał zasadniczy: wodoszczelny trilaminat z warstwą gumy butylowej
  • kolor: czerwony
  • wkłady wypornościowe: piankowe, w wewnętrznych komorach na wysokości klatki piersiowej
  • kryza szyjna: lateksowa
  • kołnierz: neoprenowy, bez zapięcia na rzep
  • kryzy nadgarstkowe: lateksowe, stożkowe
  • zamek wejściowy: gazoszczelny YKK, przedni, poziomy
  • zamek dodatkowy: gazoszczelny YKK typu „ulgi”, osłonięty patką na rzep
  • kieszenie: boczne kieszenie cargo na nogawkach
  • kieszonki na rękawice neoprenowe: na przedramionach
  • wzmocnienia: Cordura na nogawkach i siedzeniu, dodatkowe elementy kevlarowe na siedzeniu
  • amortyzacja: wewnętrzne wstawki piankowe na kolanach i łokciach
  • obuwie: zintegrowane buty z obcasem, stalowymi podnoskami i wkładkami antyprzebiciowymi
  • szlufki na pas asekuracyjny: z przodu i z tyłu na wysokości klatki piersiowej
  • szelki wewnętrzne: tak
  • elementy odblaskowe: taśmy SOLAS przy nadgarstkach i dolnych częściach nogawek
  • oznakowanie: napis „Straż Pożarna” i logo EQUES
  • rozmiary standardowe: S, M, M/L, L, L/L, XL, XXL

Zawartość zestawu:

  • kombinezon suchy lodowo-ratowniczy EQUES ADVANCED
  • zintegrowane buty ochronne
  • piankowe wkłady wypornościowe
  • czapka neoprenowa

Tabela rozmiarów:

RozmiarS (48)M (50)M/L (50 Long)L (52)L/L (52 Long)XL (54)XXL (56)
Wzrost170176182182188188194
Obwód klatki piersiowej98102102106106110114
Obwód w pasie869090949498102
Obwód w biodrach959999103103107111
Obwód tułowia160165170170175175180
Obwód uda56585860606264
Długość nogawki73757777797981
Długość ręki69727575787881

Rozmiary w cm dla doboru butów:

  • rozmiar 38- 24,50 cm
  • rozmiar 39- 26,00 cm
  • rozmiar 41- 27,00 cm
  • rozmiar 42- 28,00 cm
  • rozmiar 43- 28,50 cm
  • rozmiar 44- 29,00 cm
  • rozmiar 45- 29,50 cm
  • rozmiar 46- 30,00 cm
  • rozmiar 47- 30,50 cm 

Marka
EQUES
Wysyła w:
Towar na zamówienie czas wysyłki ustalany indywidualnie
ROZMIARY
L/L

Tabela rozmiarów (TABELA_ROZMIARÓW.pdf, 63 Kb) [Pobierz]

Nie znaleziono opinii

Może Cię to zainteresować
  • Sprawdź podobne
  • Ostatnio oglądane
  • Wyprzedaż
 
Szybka i niezawodna dostawa

Dostarczamy produkty na terenie całej Polski

Wysoka jakość usług

Oferujemy tylko produkty najwyższej jakości

Zwroty w ciągu 30 dni

Masz 30 dni na zwrot